Dukla Wolf Race 2018 Start

Wygrywa każdy kto pokona siebie!  Dołącz do watahy Dukla Wolf Race!
Jedyny w Polsce południowo-wschodniej wyścig etapowy przebiegający przez Krainę Łemków w dzikich zakątkach Beskidu Niskiego. Odgłosy watah wilków, śledzący ich wzrok wśród nieokiełzanej przyrody. Przenieś się w czas pustelników którzy przemierzali te ścieżki zmagając się ze swoimi słabościami oraz nieobliczalną siłą matki natury.

NADSZEDŁ CZAS BYŚ ZMIERZYŁ SIĘ Z PRZYGODĄ 

Czekamy na Ciebie! 4-5-6 Maj 2018 r.

ETAP I – (4 MAJA 2018)

Grodzisko – Dzwonnicka 4 Maja 2018

Profil trasy I Etapu – (I Stage) zobacz TUTAJ

Link do mapy zobacz TUTAJ

Dystans: 50,5 km

Suma przewyższeń: 1328 m

Średnie nachylenie: 4.4%, -4.9%

Maksymalne nachylenie: 28.2%, -30.6%

Rollercoaster w Wietrznie… I etap Dukla Wolf Race 4 maja 2018

Do pierwszego etapu Dukla Wolf Race start i meta będą zlokalizowane przy Domu Ludowym w Wietrznie. Rollercoaster Wietrzański zaczynamy drogą asfaltową, jadąc około 1,5 km pod górę ze średnim nachyleniem 4,9%. Dojeżdżamy do farm wiatrowych i odbijamy w prawo zjeżdżając w las. Leśnymi singlami przemieszczamy się około 7 km, a licznik zliczy nam 263 m przewyższeń. Będziecie poruszali się fragmentem ścieżki „Tam, gdzie chadzali wojowie”; otwartej w zeszłym roku. Dom Ludowy w Wietrznie będziemy mijali drugi raz, by po kilku metrach odbić w lewo, mijając z prawej strony drewniany kościół parafialny z 1752 r. Na 10 km będzie zlokalizowany pierwszy bufet, od którego rozpoczyna się delikatny 3,5 km podjazd (utwardzona nawierzchnia), a po nim ponad 2,5 km zjazd, który zaprowadzi nas ponownie w leśne podłoże. Od 16 km wyczerpujący podjazd ścieżkami leśnymi, prawie 4 km z maksymalnym nachyleniem 18,1%. Przewyższenie na tym krótkim odcinku to 175 m. Po nim prawie 3 km zjazd i krótkim odpoczynku czekał na was będzie podjazd 4,5-kilometrowy ponownie w okolice farm wiatrowych. Skręcamy w lewo i ponownie jesteśmy na leśnym podłożu. Mocny interwał ciągnący się przez około 9 km (średnie nachylenie 7%, maksymalne 24,9%, suma przewyższeń 298 m). Wyjeżdżamy z lasu, warto spożyć jakiś żel, bo za chwilę będzie czekał na was kolejny 1,5 km podjazd leśny. Na szczycie będzie to 36 km, już nie daleko do mety. Na 39 km zlokalizowany będzie bufet, a za nim delikatne wzniesienie ciągnące się przez ponad 2,5 km. Na 45 km pozostanie wam do pokonania ostatni podjazd leśnym duktem i po nim zostanie 4,3 km do mety. Podłoże zróżnicowane, w lasach korzenie, skałki, koleiny oraz luźne kamienie. Asfalt średniej jakości. Etap interwałowy, który Was na pewno zmęczy. Pamiętajcie, że przed Wami będą jeszcze dwa ciężkie etapy.
 

ETAP II – (5 MAJA 2018)

Berdo – Kamień 5 maja 2018

Profil trasy II Etapu  – (II Stage) zobacz TUTAJ

Link do mapy zobacz TUTAJ

Dystans: 88,7 km

Suma przewyższeń: 2397 m

Średnie nachylenie:

Maksymalne nachylenie:

Start drugiego etapu rozpoczyna się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli. Po starcie jedziemy około 5,3 km asfaltem w kierunku Iwli, na którym peleton zostanie rozciągnięty. W Iwli krótki odcinek szutrowy z przejazdem przez rzekę z widokiem na wodospad. Wyjeżdżamy na chwile na asfalt i jadąc około 400 metrów następnie skręcamy w prawo.  Rozpoczyna się ciężki podjazd singlem leśnym o średnim nachyleniu ponad 10%. Aby dojechać na szczyt kręcimy w górę około 2,7 km i wyrabiając 249 m przewyższenia. Zjeżdżamy do Myscowej prawie 5,8 km. Na tym odcinku proszę zachować ostrożność, bo na fragmentach leśnych sporo kolein oraz korzeni, a po wyjeździe z lasu, szutrowy szybki odcinek z zakrętami po 180° na których bardzo lubi wyrzucić poza trasę. W Myscowej będziecie na około 16 km i warto wtedy zarzucić coś na wzmocnienie. Pierwszy podjazd po luźnych kamieniach około 1,2 km. Na szczycie piękny widok na panoramę Beskidu Niskiego. Szybki zjazd, warto trzymać się środka ścieżki bo po bokach koleiny które lubią wciągnąć i wyrzucić  na bok. Będąc na 21 km (bufet) warto się ponownie czymś wzmocnić bo czekał na was będzie ponad 7 km podjazd pod szczyt Baranie. Najpierw będziecie jechać odcinkiem szutrowym zmieniającym się w singiel leśny najeżony korzeniami i kamieniami. Na odcinku na Baranie zrobicie około 367 m przewyższenia, średnie nachylenie 4,7%. Z Baranie czeka was fantastyczny singiel graniczny ze Słowacją o długości 24,5 km w kierunku szczytu Kamień. Suma przewyższeń na tym odcinku ponad 850 m. Na 38 km w Barwinku zlokalizowany będzie drugi bufet. Z Kamienia kierujecie się w stronę wsi Jaśliska. Ciekawy leśny singiel, później podłoże szutrowe. W Lipowcu na 56 km lokalizacja trzeciego bufetu. Z Jaślisk prawie 4 km drogą asfaltową do skrętu w prawo. Podjazd w kierunku Zawadki Rymanowskiej, następnie Cergowej o długości 11,4 km. Podłoże utwardzone, suma przewyższeń na tym odcinku wyniesie 512 m. Przed Zawadką Rymanowska będzie zlokalizowany ostatni, czwarty bufet (72 km). Z Z Cergowej zjazd w kierunku Jasionki, na lewo skręt na Złotą Studzienkę. Na 72 km zlokalizowany będzie czwarty bufet. Jeśli dacie radę to do mety zostało wam już „tylko” 10,6 km z jednym krótkim podjazdem (1,4 km) od Złotej Studzienki w kierunku Zakluczyny. Średnie nachylenie na tym odcinku trasy wyniesie 6%. Meta zlokalizowana będzie w samym centrum, na rynku w Dukli.
 

ETAP III – (6 MAJA 2018)

Mazgalica – Pustelnia 6 maja 2018

Profil trasy III Etapu – (III Stage) zobacz TUTAJ

Link do mapy zobacz TUTAJ

Dystans: 81,8 km

Suma przewyższeń: 2244 m

Średnie nachylenie:

Maksymalne nachylenie: